Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


V Sebranicích se slavilo

Na faře v Sebranicích u Litomyšle se ve dnech 29.1. - 1.2. sešla dvacítka kluků rozmanitého věkového spektra, kteří chtěli 31. ledna společně oslavit svátek sv. Jana Boska.

Přestože samotný svátek připadal až na sobotu, celá akce začala už čtvrtečním večerem. Tímto i za ostatní děkuji ministerstvu školství, že naší oslavě vyšlo vstříc, a v očekávání masovější účasti na ní vyhlásilo prázdniny raději pro celou republiku na třicátý leden. Čtvrtek byl tedy naplněn jak vzájemným seznamováním účastníků, tak přípravou na pouť k Panně Marii Pomocnici na Chlumek u Luže. Vyrazili jsme v pátek ráno, před sebou přibližně 27 kilometrů. Taková procházka by samozřejmě za normálních okolností nestála za řeč. Faktem ale je, že cestu jsme měli ztíženou četným náledím na cestách, místy zase sněhovými závějemi. O to větší radost jsme prožívali při slavení liturgie v poutním kostele. Ještěže zpět do Sebranic nás odvezlo několik dobrých duší svými auty. Většině lidí, co jsem tak slyšel, se zpátky pěšky už za tmy nechtělo.

Samotná oslava svátku Jana Boska se tedy konala v sobotu. Odpolední mši svatou krásně zpestřila sebranická schola. Otec Radek Gottwald v promluvě mluvil o odkazu Jana Boska pro dnešní dny. Po mši sv. následoval program v místní orlovně: setkání se salesiány spolupracovníky (ACS), pásmo divadelních představení a prostor pro neformální setkání rodin salesiánů spolupracovníků. Zvlášť pěkná byla účast tolika dětí, které se postaraly o veselou a uvolněnou náladu po celou dobu programu. I jim patří poděkování.

Dle mého se oslava vydařila. Vždyť jak lépe prožít svátek zakladatele salesiánů, než v přítomnosti široké salesiánské rodiny? Myslím si, že celá akce byla povedená a přínosná. Nás, účastníky, povzbudila k dalšímu šíření odkazu Jana Boska dnes.

Vojta Beran

 

Fotky ze setkání jsou zde.Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA