Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Roman Turowski

       * 28.3.1981 v Novém Jičíně          


KDO JSEM?

  • křesťan-katolík, salesián spolupracovník - www.ascczech.cz, bývalý salesiánský dobrovolník, animátor

  • jsem geodet - v současnosti pracuji jako státní úředník na Katastrálním úřadě v Opavě 

  • ve volném čase pomáhám ostravským salesiánům při některých akcích

DOBROVOLNÁ SLUŽBA
  • září 2007 – prosinec 2007, Dům Ignáce Stuchlého Fryšták (DIS), frystak.sdb.cz, nízkoprahový klub pro mládež DISklub


Oblíbený citát:  "Dělejte, co můžete. Bůh udělá, co nemůžeme my." Don Bosco

Co rád dělám:  organizace akcí pro děti, mládež a salesiánskou rodinu, cestování, příroda – hory (viz moje fotka z Malé Fatry), modlitba ve společenství

Co bych nejraději už nikdy nemusel dělat:  Nic nebylo zatím tak moc hrozné, aby se to nedalo zvládnout znovu, kromě období, kdy mi umřela maminka (která je teď určitě v nebi)- to byla asi jedna z nejtěžších chvil mého života.

Oblíbený vtip: Je jich moc, např. nějaký z knihy „Zasměj se každý den" od Janka Ihnáta. Malá Katka se šla do kostela pomodlit. Klekla před sochou Panny Marie s Ježíšem v náručí  a povídá: „Panno Maria, nevím, zda mám vstoupit do kláštera. Poraď mi. Jestli mám vstoupit do kláštera, pokývej hlavou.“ Upřeně se na sochu podívala a neviňátko v Mariině náručí kývlo hlavou. Holčička na to: „Tebe jsem se neptala, ptala jsem se tvé matky!“   

Vzkaz pro další dobrovolníky: (a nejen ty...):  Pokud chcete nějak vhodně naplnit svůj čas, tak dobrovolnická služba není vůbec špatná možnost. Doporučuji i dobrovolnickou službu v České republice, je to na některých místech hodně třeba. Když jede dobrovolník do nějaké zahraniční země, kde je víra vnímána silněji než u nás, tak podle mě může pro to místo udělat mnohem méně než dobrovolník v naší skoro ateistické zemi. V zahraničí si myslím, že je to mnohem větší obohacení pro toho dobrovolníka, než pro to samotné místo. Nezapomínejme se modlit za  děti a mládež, které jsme dostali na starost. Pán nám bude žehnat.

Milí přátelé. Pokud jste plni nadšení z Dona Boska a chcete s ním prožít celý život a necítíte povolání k řeholnímu životu jako salesiáni a salesiánky, tak to vůbec nevadí. Staňte se salesiánem spolupracovníkem nebo salesiánkou spolupracovnicí. Přijďte mezi nás do našich společenství – jsme i pro mladé tělem, nejenom duchem. Já jsem také salesiánem spolupracovníkem a jsem nadšený z toho, že skrze tuto třetí větev salesiánské rodiny (kterou roku 1876 založil Don Bosco) jsem mnohem blíže k mému vzoru a příteli Donu Boskovi. Přeji všem krásný a požehnaný den. Roman Turowski.

Kontakt: roman.turowski@seznam.cz      

<54315375058-375060>

 

Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA