Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Sen, který se stal skutečností

Snílek s přebujelou fantazií, nebo blázen, který neví co chce. Tak jej hodnotila společnost před 150 lety. Dnes ho svět uznává jako světce a velkou osobnost novodobých dějin církve.

Chudý turínský kněz Giovanni Bosco, který díky své lásce a dobrotě dal vzniknout novému Božímu dílu, oslovuje svým odhodláním a službou nové a nové lidi po celém světě a stává se patronem a pomocníkem těch, kteří usilují o dobro pro druhé.

Při putování krásným piemontským venkovem ve stopách sv. Jana Boska, kterého jsem se zúčastnil od 2. do 9. září 2007 ve skupině 6 salesiánů a 12 mladých mužů, mě napadaly tisíce otázek o Bohu, o životě, o světě a o lidech. Nelze se tomu ubránit, protože každý kus zdejší země nese svědectví o Božím požehnání. Tomu se skrze Dona Boska dostalo i nám, kteří jsme do Itálie dorazili jako poutníci. Genius loci “nepatrných” míst, kde se zakladatel salesiánské kongregace narodil, jakoby znal na každý můj otazník předem odpověď. A tak se moje otazníky v křivolakých uličkách Castelnuova nebo Chieri měnily v rezolutní vykřičníky. Přesně tak, jako když mladý Don Bosco naučil své chlapce základy křesťanské víry.

S vděčností všem salesiánům děkuji za příležitost navštívit místa, kde Bůh opravdově mluví a kde Jeho podivuhodný plán proměňuje sny malých kluků ve skutečnost. Přestože hranice italského státu jsou vzdálené několik set kilometrů, za celou dobu pouti jsem neměl pocit, že bychom byli v cizině. Stejně jako odkaz Dona Boska, přijali místní i nás, kteří jsme dorazili hledat kolébku toho, který za přispění Panny Marie Pomocnice naplnil vůli jejího Syna. Ať nás Jeho milosti, které jsme při této poutí získali, stále naplňují a provází na cestě tam, kde se na nás těší Don Bosco.

Vašek Ettler


Príbuzné clánky


Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA