Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Šampioni pro Afriku - přidej se do hry!

Champions for South Africa – join the game!

Díky projektu Šampióni pro Afriku se můžeš zapojit do přípravy na 19. ročník Mistrovství světa ve fotbale, které se uskuteční v roce 2010 v Jihoafrické republice.  Děti a mladí lidé z Jihoafrické republiky zrovna jako ty fandí fotbalu, ale mnozí z nich žijí ve slumech v absolutní chudobě, potýkají se s AIDS, vysokou kriminalitou a dalšími rozvojovými problémy.

POZNEJ JEJICH SVĚT I TY!!!
clánky v rubrice šampióni

Vracovský Jaroslav

Ukončení aktualizace těchto stránek

Na začátku ledna 2013 byla ukončena aktualizace těchto stránek www.mladez.sdb.cz. Aktuální informace naleznete na nově spuštěných stránkách www.sadba.org.

Polívková Veronika

Hola, hi, ahoj, hallo, ciao, cześć!!!

Všechny tyto podzdravy jsme mohli slyšet v polském Krakově ve dnech 8. - 12. září 2010. Uskutečnil se tam totiž mezinárodní meeting mladých, kterého se zúčastnili mladí z Německa, Itálie, Španělska, Polska, Rakouska a České republiky.

Polívková Veronika

Z kmene Zulu a Xhosa

V rámci projektu Šampióni pro Afriku návštívili na konci června Českou republiku dva mladí Jihoafričané - Nkosana a Brian. Někteří se měli možnost s nimi setkat a pobavit. V tomto článku máte možnost dozvědět se odkud pochází, kdo jsou a co dělají.

Polívková Veronika

Jihoafričani zamířili také na východ

Sobotu, neděli a pondělí strávila naše africká návštěva, Brian a Nkosana z Jihoafrické republiky, na východě Moravy – ve Zlíně a ve Fryštáku. Po Evropě cestují už šestým týdnem a přestože jsou stále plní energie a vždy připraveni si povídat a odpovídat na otázky, jejich víkend byl spíše odpočinkový.

Polívková Veronika

Brian a Nkosana a jejich pobyt v Praze

Brian a Nkosana pracovníci salesiánské organizace Life Choices strávili v ČR 7 dní. Během jejich pobytu v ČR navštívili Prahu, Fryšták, Zlín a Hradec Králové. Z Rakouska k nám přijeli do Prahy a byli zde 3 dny. O jejich programu v Praze nám napsala Saša Ševčíková.

Švecová Jana

„Call me Brian for tonight“ – aneb den s Jihoafričany

"Pro dnešek mi říkej Brian," byla slova, jimiž se představil mladší z dvojice černých sympaťáků. S Nkosanou a Brianem jsem v ČR strávila jen jeden den. I za tak krátkou dobu se tito srdeční veselí chlapíci, kteří přijeli v rámci projektu Šampioni pro Afriku, dokáží vrýt člověku hluboko do srdce.

Polívková Veronika

V Kobylisích se ve finále utkali Šampióni pro Afriku!

Konečně známe vítěže soutěže o nejlepší rozvojový projekt Šampióni pro Afriku. Finále se uskutečnilo v pátek 25.6. 2010 v Praze Kobylisích. Přijelo 10 týmů z celé ČR. Této události se také zúčastnili Nkosana a Brina, návštěva z Jihoafrické republiky.

Polívková Veronika

Brian Matola a Nkosana Mkhize v ČR

V rámci projektu Šampióni pro Afriku navštíví Českou republiku dva salesiánští spolupracovníci z Kapského Města. V České republice stráví týden a budou navštěvovat školy zapojené do projektu.

Stránkování

Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA