Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Workcamp 2012: Praha / Čučice + videoklip

Právě končí první pracovně duchovně rekreační tábor, do kterého se zapojili mladí lidé ze 4 evropských zemí. „Jsem ráda, že jsem tu mohla být, stálo to za to!“ říká jedna z účastnic z Moskvy.

Na půdě Sadby – Salesiánské asociace Dona Boska, která je aktivní v salesiánských mezinárodních aktivitách – se tato myšlenka poprvé objevila na podzim loňského roku. „Když sami posíláme mladé na různé salesiánské aktivity do Evropy, proč bychom nemohli zkusit sami nějakou uspořádat?“

Tak vznikla idea mezinárodního tábora pro mládež, kde by se spojila práce, modlitba a rekreace. Fara v Čučicích u Brna nabídla dostatečné množství práce při její opravě, kostel v bezprostřední blízkosti prostor k modlitbě a okolní příroda prostor k odpočinku. Hybnou silou v přípravě se stala část tzv. Eurotýmu – skupiny mladých lidí, kteří pomáhají při organizaci evropských salesiánských aktivit. A s nimi také dva salesiáni – P. Jára Vracovský a P. Hynek Černoch.

První část programu (2. – 4. 8. 2012) byla situovaná do Prahy. Je to místo, které rád blíže pozná každý cizinec. Má své i duchovní poselství. Kromě poznávání města jsme se také setkali s P. Jendou Vývodou SDB, který na svém životním příběhu ukázal pohnuté osudy historie českého salesiánského díla. Na ní pak navázala pracovně duchovně rekreační část v Čučicích (4. – 13. 8. 2012). Sekání zahrady, čištění „džungle“ za stodolou, otloukání omítky a natírání vrat proložené ranní meditací, odpolední mší sv. a večerní modlitbou tvořily základ programu každého dne. Příjemným zpestřením byl nedělní výlet a středeční návštěva oslavanského lanového centra Permonium.

„Jsem rád, že se workcamp vydařil a že se skrze něj podařilo nabídnout i duchovně bohatou aktivitu do spektra evropských salesiánských akcí, při které jsme mohli také udělat něco užitečného,“ říká na závěr campu jeden z jeho organizátorů Jiří Machálek.

 

Camp byl podpořen dotací MŠMT v rámci projektu "O krok blíž k Evropě". Srdečně děkujeme za podporu!

 

Fotogalerie je zde.Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA