Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Rok s Donem Boskem se rozjíždí

Před týdnem začal rok s Donem Boskem startovacím víkendem v Sebranicích u Litomyšle. O co vlastně jde?

Jde o možnost prožít netradiční rok s Donem Boskem a o možnost nechat se inspirovat jeho životem.

Celý "Rok" začal víkendem 4. - 6. září 2009 v Sebranicích u Litomyšle. Po úvodním seznamování P. Pavel Čáp představil účastníkům základy salesiánské spirituality. Pak navazovaly 3 bloky, které měli další přítomní salesiáni:

- lidský a duchovní růst,

- růst ve společenství,

- růst ve službě.

Podobně, jako rostl Don Bosko, tak mohu růst i já. Velký ohlas mělo svědectví P. Jarouška Kopeckého a práce, do které se všichni zapojili.

Na každý měsíc je pro účastníky připraveno téma s podněty k uskutečnění, které vychází z několika přečtených kapitol. Prakticky jde tedy o následující:

1. ČÍST ŽIVOTOPIS DONA BOSKA. Průběžně si číst z knihy Don Bosco od Teresia Bosca (Portál, 2004) pár kapitol na příslušný měsíc.

2. VYBRAT SI PODNĚT DO ŽIVOTA. Nechat se inspirovat Donem Boskem do svého osobního růstu a stanovit si předsevzetí na měsíc. Mělo by být: 1. jedno, 2. každodenní, 3. konkrétní, 4. směšně malé, 5. splnitelné.

3. ROZDĚLIT SE S OSTATNÍMI. Dělit se jak o to, co nás na životě Dona Boska oslovilo , tak i o to, co se sami pokušíme uskutečňovat.

Podnětné texty na každý měsíc a sdílení účastníků bude probíhat přes internet. Zájemci (mladí muži od 15 let), kteří by se rádi připojili, mají teď tu nejlepší příležitost. Přihlásit se je možné přímo zde. Klíč ke vstupu dostanou na požádání.

 Jára Vracovský

Fotogalerie ze "statovacího víkendu".

 

Jeden z účastnáků setkání napsal:

 

Rok s Donem Boskem

 

Nedávno mi jeden můj známý salesián Toník Pražan nabídl, jestli bych se nechtěl zúčastnit jedné akce pořádané salesiány na faře v Sebranicích, že se dozvím něco nového o Donu Boskovi a seznámím se se spoustou nových lidí. Protože jsem zrovna letos četl knihu o Donu Boskovi a dost mě jeho osoba zaujala a docela rád se setkávám s novými lidmi, tak jsem souhlasil.

Na faře se nás sešlo kolem dvaceti a dozvěděli jsme se, že skupina salesiánů okolo Jaroslava Vracovského, Petra Zelenky a dalších se každý rok v září jezdí podívat na týden do Itálie na místa, kde žil Don Bosko. A letos se to rozhodli udělat jinak a řekli si proč být s Donem Boskem jen týden, když s ním můžeme být po celý rok – a tak vzniklo toto setkání.

Setkání, které bylo velmi zajímavé na informace o Donu Boskovi a Františku Saleském, který Dona Boska velmi inspiroval a o kterém jsem toho moc nevěděl. (což se ale po zajímavé přednášce Pavla Čápa změnilo). Ale nebylo to setkání jen čistě informační, jak je u salesiánů dobrým zvykem bylo i pracovní (úklid dřeva okolo fary), zábavné (večeře na oslavu návratu Dona Boska od papeže), duchovní (večerní duchovní obnova v kostele a ranní a večerní modlitby z breviáře) a společenské (společné debaty a nezapomenutelné povídání Otce Jarouška o svém životě).

Díky tomuto setkání jsem si prohloubil svou víru a vztah k Bohu, dozvěděl se spoustu nových informací a můžu tento rok prožít s Donem Boskem a zkusit být do budoucna alespoň trochu jako on - pracovat na sobě a lidsky, duchovně a společensky růst. A třeba se příští rok zúčastním spolu s ostatními pouti k Donu Boskovi do Itálie.

Proto děkuji všem, kdo tento projekt připravili a podílejí se na něm a doufám, že do budoucna tato akce osloví spoustu dalších lidí.

Luboš Mareček


Príbuzné clánky


Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA