Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Kurz STEP 2 - psaní projektů

STEP 2 – "Training Social Entrepreneurship" byl kurz organizovaný "Aktionszentrum Benediktbeuern" ve spolupráci s organizací Don Bosco Youth-Net, která poskytla své školitele. Cílem bylo poskytnout účastníkům základní znalosti o řízení sociálních projektů v evropském kontextu.

STEP 2 – "Training Social Entrepreneurship" byl kurz organizovaný "Aktionszentrum Benediktbeuern" ve spolupráci s organizací Don Bosco Youth-Net, která poskytla své školitele. Probíhal od 28. října do 4. listopadu a cílem bylo poskytnout účastníkům základní znalosti o řízení sociálních projektů v evropském kontextu.

Skupina 29 mladých lidí z Belgie, Malty, Polska, České republiky, Slovinska, Chorvatska, Španělska, Německa a Rakouska, se učili pomocí různých workshopů jaký je proces vytváření a řízení projektů. Začínali od myšlenky, co by mohli udělat, kdo je cílová skupina a pokládali si další základní otázky. Postupně se seznamovali s jednotlivými kroky, jak vést svůj vlastní projekt, jaká jsou pravidla pro různé kategorie projektů Youth in Action a jakým způsobem lze začlenit do projektu různé stálé a nepravidelné cíle, které vypisují místní agentury Youth in Action. Během popisu byl také kladen důraz na to jak zahrnout do projektu salesiánské hodnoty, které jsou založeny na pedagogice Dona Boska. Krok za krokem se popisoval význam jednotlivých tabulek, které se vyplňují. Výsledkem byl vlastní projekt, který během jednoho dne psali všichni účastníci. Většinou vytvořili skupiny, které spojovala hlavní myšlenka projektu a snažili se naplánovat celý projekt od začátku až do ukončení.

Během rušného týdnu v Mnichově, byl také čas pro seznámení se s ostatními mladými lidmi a poznání nejen zemí odkud pocházejí. Během pobytu byl jeden „interculture mening“, což znamenalo, že účastníci z každé země měli v krátkém představení prezentovat svoji zemi a poté následovalo ochutnávání typických produktů každé země. Další neformální poznávání, tentokráte místní bavorské kultury, proběhlo v místní restauraci, kde byla objednána typická bavorská večeře. Před večeří ještě byla možnost projít se po Mnichově a shlédnout jeho pamětihodnosti a jiná zajímavá místa. K příjemné atmosféře také přispěla celotýdenní hra, kterou pro ostatní připravili mladí z Belgie.

Jako poslední věc se tvořily různé aktivity, které „udělají vlny“, takže se bude o STEPu vědět dále a budou na něj moct navázat další akce a projekty. Byl to krásně strávený čas a věřím, že všichni si to skutečně užili a vztahy, které se navázaly, budou dále rozvíjeny.

 

Tomáš KabelkaTyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA