Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Pozvánka na DOTEK Indie a Bangladéše

Čím žijí salesiáni v Indii a Bangladéši? Jak pracují s dětmi ulice? Žije stále ještě dílo českého misionáře P. Jana Meda? A co čeští dobrovolníci v Indii? Ve středu 7. 3. 2012 se od 19.15 můžete v Praze-Kobylisích dozvědět víc.

Vážení přátelé,

Pán mi dal velikou milost prožít 4 týdny v salesiánských misiích v Indii a v Bangladéši (19.1. – 16.2.2012). Během naší cesty jsme navštívili 3 velké oblasti:

Severovýchodní Indii. Je to nestabilní část Indie s větší přítomností vojáků na udržení pořádku proti různým partyzánům...

o     V Imphalu bylo poslední působiště známého českého misionáře P. Jana Meda. 25.1. se zde slavilo 1. výročí jeho smrti a tak jsme se mohli i my společně děkovat za jeho život a povolání.

o     Z této části Indie také pochází Suresh Ekka, salesián, začleněný do české provincie a působící již rok a půl v Bulharsku.

o     Další zastávka byla v Gulaghatu, kde momentálně působí český salesiánský dobrovolník Cyril Vojtěšek.

Jižní Indii:

o     Bangalore, Deodurga a Hospet – to jsou místa působní dalších českých dobrovolníků v předchozích 7 letech. O působení v Deodurze vydali manželé Dvořákovi před Vánocemi knihu „100 dětí mi říká brácho“.

Bangladéš:

o     Jde o nejmladší salesiánskou misii, po 3 letech je zde již škola se 460 žáky, internát s 50 chlapci a 60 děvčaty a 17 aspirantů, mladých mužů, usilujících stát se salesiány.

Kdo by měl zájem dotknout se těchto míst, dozvědět se více o situaci církve a společnosti, o díle P. Jana Meda a jeho pokračování, o salesiánských dílech pro děti ulice a z chudých venkovských oblastí a přínosu českých dobrovolníků, je zván ve středu 7. března 2012 od 19:15 do farního sálu pod kostelem sv. Terezičky v Praze-Kobylisích.

P. Jára Vracovský, provinciální delegát pro misijní animaci


Chtěli byste se někdy stát salesiánským misijním dobrovolníkem?
  (54 hlasů)
  (106 hlasů)
  (129 hlasů)
  (46 hlasů)
  (73 hlasů)
  (61 hlasů)

Celkem: 469 hlasů

Príbuzné clánky


Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA