Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Pozdrav z rozpáleného Madridu

Salesiánská mládež zdraví z rozpáleného Španělska, z Madridu, kam již brzy zamíří zástupce Krista. Dokážete si určitě představit napjaté očekávání, které proudí celými tisícovými davy.

Se salesiánskou rodinou se nás z České republiky vydalo přes sto mladých lidí. Do Španělska jsme přejížděli přes dvě noci, mezi tím jsme jeden den prožili v krásném historickém městě Annecy ve Francii.

Na předprogram jsme byli přijati v Barceloně, kde se o nás starali bratři a sestry ze španělské salesiánské rodiny. Spolu s námi bylo ve škole Collegio Don Bosco ubytováno několik dalších převážně evropských národů (Němci, Rakušané, Poláci, Malťané a Brazilci). Jeden večer jsme se s nimi setkali při společném programu.

V Barceloně jsme pobyli čtyři dny, přičemž program byl hodně volný – možností bylo hodně: obdivovat extravagantní nápady Gaudího, zaplavat si v moři, navštívit podmořské akvárium či největší fotbalový stadion v Evropě Nou Camp (se mší svatou v kapli uvnitř! – pozn. Christoph Mauerer).

Jako správná salesiánská rodina jsme nezapomněli navštívit místa spojená s Donem Boskem – dům Sarriá, chrám Tibidabo atd.

Každý den jsme měli společné modlitby a slavili jsme mši svatou. Malou ochutnávku jsme zažili na barcelonském Fóru, kde se nás ke mši sešlo okolo 40 tisíc mladých z různých zemí, večer jsme se pak na stejném místě „vyřádili“ při písních kapel GenRosso a Please.

Vrcholem předprogramu byla slavnostní bohoslužba v chrámu La Sagrada Familia, velkolepé stavbě již zmiňovaného architekta Gaudího.

V pondělí jsme se s Barcelonou rozloučili a přesunuli se o 750 kilometrů dále do vnitrozemí Španělska, do Madridu, ale o tom zas příště, právě nám totiž utíká katecheze .

Posíláme mnoho pozdravů od celé české salesiánské výpravy!

Dominika Žáková a Klára MatulováTyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA