Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Stalo se: EX 2012 poprvé

Jak dopadlo první setkání EX o prodlouženém víkendu na přelomu dubna a května 2012? Účast salesiánů ze 3 kontinentů mluví za vše...

Pod vedením P. Stanislava Rafalko SDB, sekretáře hlavního rádce pro misie, proběhla od 27. 4. do 1. 5. 2012 v Hodoňovicích u Frýdku-Místku pětidenní duchovní obnova pro bývalé misijní dobrovolníky a přátele misií. Setkání navštívil i P. Joe Souse SDB, zakladatel salesiánské větve „Učedníci“  v Indii a první africký misionář v Evropě, br. Simplice SDB z Kamerunu.

Téma setkání se opíralo o dvě základní myšlenky: být učedníkem a být apoštolem. „Prezidentem Ekvádoru je bývalý salesiánský dobrovolník,“ povzbudil účastníky P. Stanislav, „i vy jste vzácní lidé. Nebojte se přebírat různé zodpovědnosti v naší společnosti.“ Evropa potřebuje mladé lidi, kteří nebudou mít strach svědčit o Kristu.  Zkušenost misijního volontariátu k tomu v případě dobré zkušenosti „venku“ pomáhá.

Společná duchovní obnova proběhla v podobném složení poprvé a setkala se s velmi pozitivním ohlasem. Kromě radosti ze společného setkání se dobrovolníci zamýšleli třeba nad tím, jak Ježíš promlouval v jejich vlastním životě nebo nad konkrétními možnostmi, kterými mohou i oni „pracovat na Boží zahradě“.

Setkání organizovala salesiánská misijní organizace SADBA a podílelo se na ní mnoho českých dobrovolníků.

Fotogalerie ze setkání je zde.

 


Príbuzné clánky


Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA