Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Být dobrovolníkem přes Sadbu je fajn...

... bo to má systém, zázemí, možnosti, podporu, nadšení, smysl a efektivnost.

Systém - připrava dobrovolníků před odjezdem, dopbrovolníci mají kam jet a tam, kam jedou, opět zapadnou do díla jako potřebné kolo v soukolí.

Zázemí - salesiáni, potažmo SADBA je mezinárodni firma zabývající se výrobou spořádaných občanů a dobrých křesťanů. Nejsou to žadní novačkové na trhu. Mají zkušenosti, minulost, přítomnost a budoucnost – prostě nehodlají zavřít krám.

Možnosti - Sadba je schopná vyslat dobrovolnika do 127 zemí světa. Předpokládám, že až se trochu zlepší spojení s Měsícem, začnou vysílat dobrovolníky i tam – pouze otázka času :-).

Podpora - podpora ze všech možných míst - ať už stát, vláda, církev, či salesiáni nebo soukromé osoby - ti všichni tak nějak podporují Sadbu - ono mládě, které chce skrze dobrovolniky vytvářet lepší společnost.

Nadšení - je něco, co Sadba má a potřebuje, jinak by nešla do kolikrát velmi nejistých věcí.

Smysl a efektivnost - dobrovolník není vysazen do pouště a s rozkazem: „Makej“. Dobrovolník je začleněn do běžícího díla, a tak může maximálně pomoct. Bo, řekněme si na rovinu, my mladí si myslime, že změníme svět. Pokud ne do zítřka, tak do pozítří jiste a každá výzva je nám tak trochu malá. Ale díky dobrovolné službě v Sadbě můžeme zjistit, že naše malá osoba s velkymi idealy, když se zapojí do nějakého projektu, může být velmi užitečná - jako to kolečko v soukolí - samotné kolečko bez soukolí je k ničemu.

Se Sadbou máte šanci zapadnout do nadherneho soukolí a být členem různých užasných projektů. Človek má možnost ze zapojit do zajímavých a smysluplných projektů v různých koutech světa. Ta smysluplnost je na tom asi nejlepší. Není to dílo postavené na jednom človíčkovi, nebo na malé organizaci, ale je to dílo, kde je každé ruky třeba. Když je ruka nabídnuta a není odmitnuta, může v tom díle udělat spoustu věcí - pokud chce.

Jirka ŠterclTyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA