Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Vyslání dobrovolníků salesiánského centra v Kobylisích

Letošní salesiánský misijní den je zaměřený na dobrovolníky. Každé salesiánské místo ho slaví dle svých možností. Jak proběhla jeho oslava v Praze Kobylisích?

Dlouho připravovaný den „D“ nastal v úterý 13. září 2011. Pojali jsme ho jako společný den stále více se sjednocujícího salesiánského centra v Kobylisích: salesiánského střediska, kroužků SKM, farnosti a Sadby. Abychom se přiblížili i nepokřtěným dobrovolníkům, zvolili jsme na slavnou bohoslužbu naši tělocvičnu – patřičně vyzdobenou a připravenou přijmout desítky našich spolupracovníků. Společná mše sv. začala v 19 hod. a předsedal jí náš nový ředitel komunity Martin Hobza. Po promluvě si každý z dobrovolníků zapaloval svíčku se salesiánským logem a stručně ostatním představoval činnost, do které bude letos zapojen. Pak všichni společně recitovali dobrovolnický slib. Po bohoslužbě jsme se rozešli do svých sektorů a pokračovali v menších skupinách.

Jak toto uvedení do služby vnímali někteří dobrovolníci? Dejme teď slovo Kláře, jedné dobrovolnici Sadby z tzv. PR-týmu (zaměřeného na rozvojově misijní aktivity): „Musím říct, že jsem se na slavnostní zahájení opravdu těšila. Celá akce mě ale i tak překvapila. Zas a znovu jsem nepočítala s tím, jak málo lidí a dobrovolníků z farnosti, SADBY a SKM vlastně znám, takže jsem věnovala stejnou část večera zjišťování, co je nového u ,,starých známých", jako seznamování se s tím, co je zajímavého u lidí, se kterými jsem se setkala poprvé. Nechyběly ani salvy smíchu, které nás, bez nadsázky, provázely od zapalování svíček přes představování všech týmů a projektů SADBY až po první meeting RM týmu ve staronovém složení. Zkrátka jsem měla možnost se znovu utvrdit v tom, že v případě mého dobrovolničení u SADBY nejde ani tak o to, co zrovna dělám, ale proč a pro koho, a především s kým.

Nejen Klára, ale i mnozí další vnímali úžasnou atmosféru společného setkání, sílu společné modlitby a rozšíření vlastních obzorů pohledem do jiných sektorů. Salesiánský misijní den v Kobylisích se opravdu vydařil.

Jaroslav Vracovský SDBTyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA