Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Detail akce - Koncert MRRKu

Typ akce:Kulturní a společenské
Cílová skupina:Všichni
Středisko:Zlín
Začátek akce:4.5.2011, 19:00
Konec akce:4.5.2011, 21:00
Region:Zlínský kraj
Místo:Zelenáčova šopa na Dlouhé ulici ve Zlíně
Minimální věk účastníků:-- nezáleží --
Pořadatel:Kapela MRRK
Opakování:

MRRK uvádí své první album Na cestě!


Znáte příběh o marnotratném synovi? Věřím, že ano. Pokud jste o tomto příběhu někdy rozjímali, potvrdíte mi, že má toto podobenství v sobě velmi hluboké emoce. Jednou z největších je úsek, kdy mladý provinilec pozná, co vše způsobil, a i přes svou hrdost se vydá na cestu domů. Tam jej, jak on sám předpokládá, čeká ponížení. Toto ponížení chce však vzít dobrovolně na sebe a zaplatit tak daň za vlastní chyby. Přestože si je vědom toho, co jej čeká, jde  domů s jediným cílem  - ocitnout se v blízkosti svého otce. O tom, co prožívá na cestě domů, vypráví píseň Na cestě ze stejnojmenného alba skupiny MRRK, které vyjde na začátku května.

Zlínská  pětičlenná  kapela MRRK se hlásí ke křesťanským hodnotám, avšak mnohdy se ve svých textech snaží na  tuto skutečnost neupoutat prvoplánově a chce nechat posluchače, aby na vlastní význam zpívaného textu přišel sám. Její hudební styl není přesně vymezený, pohybuje se na rozhraní popu a folku, avšak  do své hudby pouští i prvky jiných směrů. Kapela MRRK vznikla v roce 2006 u zlínských Salesiánů a hned od začátku se členové shodli na tom, že chtějí hrát písně vlastní tvorby. Po pěti letech svého působení tak vydávají své první CD s názvem Na cestě.

Současné obsazení kapely je:
Marie Palová  – zpěv, housle;
Radka Výsmeková  – zpěv, bicí; 
Daniela Kořenková – kytara;
Tomáš Dombek – zpěv, klávesy 
Radovan Výsmek – zpěv, baskytara.

Na albu Na cestě najdete 11 řádných a 2 bonusové skladby. Bonusy obsahují písně z nedávné minulosti kapely, kdy do sestavy skupiny patřila Klára Loucká, která zde působila jako autorka i interpretka.

Při příležitosti vydání debutového alba skupiny MRRK se uskuteční 4.  května 2011 od 19 hodin  ve Zlíně v Zelenáčově šopě koncert, na kterém, kromě písní obsažených na disku, zaznějí i písně nové a obnovené. Vzácným hostem, který požehná album Na cestě, bude katolický kněz Pavel Šupol, výrazná osobnost v současném světě moderní křesťanské hudby.Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA