Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Studijní návštěva v Krakově

Od 16. do 18. 5. 2011 se uskutečnila studijní návštěva 4 zástupců SADBY u organizace Salezjanskie centrum WDM v Krakově.

Zástupci organizace SADBA strávili 3 dny na partnerské návštěvě u organizace Salezjanskie centrum WDM v polském Krakově. V rámci této návštěvy také navštívili organizaci Salezjanski Wolontariat Misyjny (SWM). Od 16. do 18. 5. 2011 si zde vyměňovali zkušenosti v oblasti fundraisingu, public relations a řízení dobrovolnických projektů.

Globalna wioska

SWM je organizace svým zaměřením velice podobná SADBĚ, díky delší historii má však mnoho zkušeností, které může SADBA při svém dalším rozvoji využít. Zástupci všech organizací se mimo jiné shodli na důležitosti financování z více zdrojů, zejména s důrazem na posílení podílu individuálních dárců oproti veřejným zdrojům, které nezaručují trvalou udržitelnost projektů. SWM představilo také své projekty GLOCAL TRUCK a Globalna wioska (globální vesnice). SADBA zase mohla poskytnout cenné zkušenosti s výchovou animátorů v rámci úspěšného projektu SŠA (Salesiánská škola animátorů).

 Setkání s dobrovolníky EVS. Jaroslav Vracovský SDB, ředitel Sadby (2. zleva), Eva Menčlová, nastupuj

Načerpané zkušenosti mají SADBĚ posloužit k dalšímu rozvoji projektu Adopce Nablízko a vůbec celého systému vysílání dobrovolníků.

Tato návštěva se uskutečnila v rámci projektu ESF posilování mezinárodní spolupráce.

Glocal Truck

Stránky navštívených organizací:

http://donbosco.pl/

http://swm.pl/

 Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA