Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Konference na interkulturní vzdělávání dobrovolníků

Ve dnech od 11. do 13. května 2012 probíhala v Praze konference se zaměřením na interkulturní vzdělávání dobrovolníků v salesiánských organizacích. Konferenci organizovala Salesiánská asociace Dona Bosca (SADBA) a zúčastnili se jí zástupci několika evropských salesiánských organizací.

Kromě zástupců a dobrovolníků SADBY se konference zúčastnili i odborníci z Don Bosco Youth Net, Don Bosco International - Belgie, Confed Don Bosco - Španělsko, Savio - Slovensko a Polska.

 

Během bohatého programu jsme měli možnost se blíže seznámit s problematikou lidských práv v různých zemích, interkulturní výchovou a zvládáním kulturních rozdílů při práci v zahraničí nebo s národnostními menšinami. Podnětná diskuze proběhla i k tématu „Jak pracovat a zůstat v kontaktu s dobrovolníky, kteří se vrátili z intenzivní dobrovolné služby a jak je motivovat k práci v místě, kde žijí.“

Jeden z přednášejících, Rein Meus, podotkl: „Když se zeptáte ex-dobrovolníků, jaké problémy mají mladí lidé v zemi, kde působili, dají vám spoustu konkrétních příkladů - nezaměstnanost, alkohol, drogy, nefunkční rodiny... Když se jich ale zeptáte na problémy mladých doma, často je napadnou jen fráze, které znají z médií.“ Z dalšího programu všechny zaujala prohlídka salesiánského centra v Kobylisích a procházka centrem Prahy se zasvěcených výkladem jedné z dobrovolnic SADBY, Elizabeth Krejčové.

 

Napsala Karla Fejfarová

 Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA