Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

1. víkend Come in C

Jakožto mladému dospívajícímu klukovi se mi už delší dobu, a v poslední době stále neodbytněji a častěji, honily v hlavě myšlenky typu: Proč mě Bůh stvořil, pro jaký účel, co mám ve svém životě dělat, a je to co dělám správné, líbí se to Bohu?

Nebo má pro mě Bůh připraveno něco jiného, jen já na to stále nemohu přijít, a jak se vůbec mám dozvědět co to je?, a ještě mnoho jiných.

            Proto, když mi P. Radek Gottwald nabídl, jestli bych nechtěl jet na jednu akci, která je o hledání životní cesty a o Božím volání, přišlo mi to jako něco co by mi mohlo na mé otázky odpovědět, a moc dlouho jsem neváhal a přihlásil se.

            Akce se konala na chatě v Jeníkově u Hlinska, kde se nás sešlo sedmnáct mladých lidí hledajících podobně jako já své povolání a životní cestu. Akce byla oproti jiným, na kterých jsem byl pojata hodně informačně, ale každá přednáška byla udělána zábavnou a poutavou formou, proto jsem se vždy těšil na další a  víkend utekl jako voda. Díky krásnému počasí, které nám bylo dopřáno po celý čas, jsme si mohli  zahrát v blízkém lesíku na vojáky, nebo zajít na procházku a protáhnout ztuhlé zadní partie těla :-). Ale toto setkání nebylo jen o přednáškách, nabídlo i zajímavé svědectví o životní cestě Milana Růžičky (jeho pouť až do semináře), adoraci, nebo chvíle v tichu, kde se člověk mohl zamyslet nad svým životem a  vztahem k Bohu, rozhovory se salesiány, kteří nás provázeli celou akcí, atd.

            Při zamýšlení na závěr akce mi došlo, že už první ze čtyř setkání, které budou ještě následovat mi dalo tolik informací, odpovědí a námětů k zamyšlení, že nevím, jestli to vůbec dokážu všechno pořádně do dalšího setkání zpracovat. Navíc jako každá salesiánská akce mi přinesla do srdce mnoho pohody, klidu a povzbuzení.

            Proto bych chtěl poděkovat salesiánům Radku Gottwaldovi, Jaroslavu Mikešovi a Járovi Vracovskému, kteří tuto akci připravili a vedli, paní Aničce, která nám na akci chutně vařila a všem ostatním za společenství a skvělý víkend, které jsem díky nim mohl prožít a už se moc těším na pokračování :-)

Luboš MarečekTyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA