Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Don Chávez v Madridu

Pozdravit salesiánskou rodinu přijeli ve středu 17. srpna 2011 do Madridu hlavní představený salesiánů Pascual Chávez a matka představená salesiánek Yvon.

Dopoledne se setkali se zástupci jednotlivých států. Za naši republiku to byli: Maki Hanáková FMA, Jára Vracovský SDB, Iveta Pešatová a Dominika Žáková. Toto soukromé setkání bylo velice srdečné a radostné, na programu byla společná modlitba, diskuze v malých skupinkách, hledání řešení různých sociálních či morálních problémů jednotlivých států spolu se samotným Chávezem a Yvon. Po společném fotografování následovala mše svatá, kterou Chávez celebroval. Bohoslužbu zpestřila místní schola rytmickými španělskými písněmi (opravdu nádhera!). Účastníci tohoto setkání mohli zažít dokonce jeden oběd bez fronty, kterým by nepohrdli ani labužníci. Od Yvon všichni při odchodu dostali krásný červený křížek, který jim bude toto setkání připomínat.

Navečer se celá salesiánská mládež ze všech zemí sjela ke společnému programu. Toto setkání bylo výborně zorganizováno. Z počátku všechny zúčastněné ovládla vlna srdečnosti a radosti, kdy všem ke štěstí stačilo společné bláznění, focení s kdekým, sbírání podpisů a podobné aktivity. To vše bylo podbarveno kvalitní muzikou, která všechny rozproudila. Po setmění se všichni usadili a sledovali dění na podiu. Na programu bylo zamyšlení, scénky, písně… Poté následovala společná adorace, kdy všech 10 tisíc lidí v tichosti klečelo před eucharistií. Byla to opravdu síla! Na dobrou noc nás vyprovodil Chávez a Yvon svými povzbudivými slůvky. Všichni se rozcházeli s pocitem dobře prožitého času.

Děkujeme!

Dominika Žáková a Klára Matulová


Príbuzné clánky


Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA