Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Domisal 2012: Vyprávěj příběh o Ježíši

Příběh, který změnil běh světa. Ten, kdo se setká s Ježíšovým příběhem a uvěří mu, objeví nový rozměr svého života. Je to příběh o lásce a porozumění, o službě a o Bohu, který nás hledá a vytváří s námi vztah. Nabízíme vám zajímavé materiály...

Co je Salesiánský misijní den, aneb DOMISAL? – Název pochází z italštiny – DOmenica MIssionaria SALesiana – a znamená v překladu „salesiánská misijní neděle“. Chce seznámit širokou věřící veřejnost s odvážným misijním působením salesiánských komunit a informovat o misijním díle na jednotlivých kontinentech a o konkrétním způsobu snahy pomoci. Chce povzbudit věřící veřejnost k modlitbě za misijní díla a nabídnout možnost materiálně či finančně podpořit salesiánské misie.

Tématem DOMISALu na rok 2012 je „vyprávět příběh o Ježíši“. „Jsme přesvědčení, že svědectví o Ježíši je tím nejlepším obrazem Dona Boska dnes,“ říká k letošnímu tématu hlavní rádce pro misie P. Václav Klement SDB. Pro celou Salesiánskou rodinu to je velkou příležitostí následovat sv. Dona Boska jako vychovatele, pastýře, hlasatele a misionáře. Zapojme se do tohoto krásného a odvážného poslání a hledejme nové cesty, jak srozumitelně vyprávět o Ježíši v našich společenstvích i mimo ně.

Jedním z možných termínů slavení je Slavnost Panny Marie Pomocnice křesťanů 24. 5. 2012. K této příležitosti je k dispozici:

 • tématicky zaměřená novéna a plakát v češtině. K dispozici jsou na zde.
 • DVD Domisal 2012 "Vyprávěj příběh o Ježíšovi" v českém dabingu. Je možné si ho objednat na Sadbě (Jára Vracovský, vracov@centrum.cz, 732 951 497). Obrací náš pohled do Asie a obsahuje 4 krátké filmy:

  1.    Vyprávěj příběh o Ježíšovi: Salesiánský misijní den 2012.

  2.    Dialog mezi kulturami: zázrak v Shillongu.

  3.    Poznat, formovat a svědčit: semena misie v Thajsku.

  4.    Malá společenství: salesiánská farnost v městě Mandaluyong.

 • On-line jsou tato videa k dispozici zde.

 • Další materiály v hlavních světových jazycích jsou na stránkách generálního domu.

Jak je možné oslavit Domisal 2012?

·      Modlit se ve svém společenství za misie nabídnutou Novénu.

·      Pozvat přátele a promítnout jim některý z misijních filmů.

·      Ve farnosti uspořádat setkání na téma Domisalu 2012 a dělit se o to, jak se nám daří vyprávět příběh o Ježíši.

·      Poslat svou postní almužnu na salesiánské misie.Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA