Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Dárek do nového školního roku

Začal nový školní rok a s ním i příležitost začít v něm něco nového. Co v něm ode mě očekává Bůh? Jak to objevit a uskutečňovat? Pár praktických pokynů k tomu můžete najít v tomto "novoročním" dárku.

Jde o nabídku udělat si "osobní životní projekt".

Možná vás překvapí, že vám píši o osobním životním projektu. Je skutečně důležité mít ve svém vlastním životě projekt? Naprosto. Přesvědčíte se o tom, když se podíváte, jak jednáte, máte-li ve svém životě nějaký cíl: chcete zvládnout zkoušky, stát se lékaři či inženýry, chcete to naklepat jinému fotbalovému družstvu…

Váš cíl před vás načrtává určitou cestu či jakýsi směr, kterým se hodláte ubírat. Sjednocuje vaše touhy, síly a hodnoty tím, že to všechno zaměřuje na dosažení vašeho cíle. Abyste tohoto cíle dosáhli, jste ochotni tvrdě pracovat, přinášet oběti. Cítíte se zaangažovaní a zodpovědní za to, aby se vaše cesta vydařila. A když svého cíle dosáhnete, máte pocit, že se něco ve vašem životě dovršilo či posunulo dopředu.

Projekt stanoví cíle, ale i měřítka, která je třeba vzít v úvahu, aby se dosáhlo cílů. Je to způsob, jak ze svého života vytěžit víc, jak žít naplno. Jinak budeme jako loďka na moři, která neví, jakým směrem plout, a která se nechává unášet proudem. Mít projekt znamená být zaměřen na významné mety a nasadit pro ně veškeré úsilí. V samé podstatě mít projekt znamená převzít zodpovědnost za svůj život a vlastní růst.

Jednoduchý postup k vytvoření osobního životního projektu najdete v příloze tohoto článku. Jde o to na chvíli se zastavit před Boží tváří a:

1. Uvědomit si Boží volání... - cíl, který je přede mnou

2. Svoji aktuální situaci - tj. místo, kde se právě nacházím.

3. Na základě toho si stanovit konkrétní předsevzetí na cestě k cíli.

Přiložený materiál je praktický a podnětný, před 6 lety ho mladým lidem daroval Don F. Cereda, člen hlavní rady salesiánů.


Príbuzné clánky

Ke stažení


Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA