Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


Chci se stát salesiánským animátorem

Touhu stát se salesiánským animátorem a spolupracovat na díle Dona Boska projevuje stále více mladých lidí. Jako pomoc těmto mladým lidem salesiáni nabízí Salesiánskou školu animátorů. Na podzim začíná další běh. Jak se na ni dívají poslední absolventi?

Ve čtvrtek 25.4. jsme se pozvolna sjížděli k večeři do Jeníkova u Hlinska. Dušan už dokončoval naši úžasnou večeři- čínu s rýží J

Čekal nás poslední prodloužený víkend v našem tříletém kurzu školy salesiánských animátorů.

Hned první večer byla cítit jemná nostalgie –vidíme se naposled..?

Ale brzy tyto pocity zahnal stres ze závěrečných zkoušek. Téměř každý program měl nachystaný někdo z nás. Což byla už první tzv. praktická část zkoušky.  Bylo hodně obohacující, pozorovat kolegy v praxi ;-) O tomto víkendu jsem se naučila asi nejvíce skvělých her. Každý si dal na svém programu záležet, takže to bylo super. Také celková atmosféra víkendu byla skvělá…vážili jsme si každičké chvíle, kterou jsme mohli strávit společně.

Nakonec všechno dobře dopadlo a zkoušky jak praktické tak i teoretické jsme všichni úspěšně splnili.

Kromě toho, že jsem se dozvěděla a naučila, jak profesionálněji pracovat s mládeží a dětmi, se kterými jsem, jak k nim správně přistupovat, při závěrečném hodnocení celých tří let jsem si uvědomila, jak moc jsem během těchto let vyrostla. Teď myslím hlavně duchovně a duševně. Nevím, jak velkým dílem k tomu přispěli animátoři, ale v každém případě mi ukazovali směr, kudy se můžu ubírat, na co se zaměřit, na čem pracovat…

Díky animátorům se ve mně probudilo takové vlastenectví vůči salesiánské rodině, přesto, že moji rodiče jsou salesiáni – spolupracovníci, moje farnost je v Kobylisích u salesiánů, až teď jsem pochopila, jak je úžasný do této rodiny patřit. Ať cestuji kamkoli po naší republice nebo i za hranice, jak se ocitnu u salesiánů, ctím se jako doma a to je skvělý pocit.

Na závěr bych tedy chtěla jen ve zkratce poděkovat všem, kteří se jakkoli podíleli na našem programu, kteří se o nás celé tři roky starali. Budeme se snažit plody vaší práce rozdávat dál, do míst, kde jsme.

Děkujeme!

Za animátory běhu B – Monika Chytrá

Další zájemci do nového běhu E, který začíná na podzim 2009, se mohou hlásit přímo zapsáním se do kurzu, nebo na adrese sadba@sadba.org.


Príbuzné clánky


Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA