Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


CESTA DO AFRIKY

Dne 11. 11. 2009 se v den výročí první misijní salesiánské výpravy vydají čtyři zástupci SADBY na africký kontinent. Jejich pouť můžete sledovat na tomto místě.

 

V závislosti na kvalitě připojení v jednotlivých místech Afriky sem budeme umisťovat články, fotografie a doufáme, že i nějaká videa. Tak můžeme cestu do Afriky tak trošku absolvovat společně.

 

Více informací o cestě naleznete ZDE.

Můžete se rovněž podívat na krátké video, ve kterém předseda SADBY, Jaroslav Vracovský, přibližuje cíle cesty.

 

Cesta úzce souvisí se dvěma projekty: Adopcí nablízko a rozvojovým projektem Šampióni pro Afriku, přidej se do hry!clánky v rubrice Cesta do Afriky

Vracovský Jaroslav

Ukončení aktualizace těchto stránek

Na začátku ledna 2013 byla ukončena aktualizace těchto stránek www.mladez.sdb.cz. Aktuální informace naleznete na nově spuštěných stránkách www.sadba.org.

Vracovský Jaroslav

Dva světy, které se (ne) potkají?

Před 14 dny skončila první cesta 4 zástupců SADBY po salesiánských místech v jižní Africe. Nabízíme vám několik jejich výsledků a zajímavý krátký film o působení české salesiánské dobrovolnice v Jihoafrické republice.

Mokrejšová Veronika

O Africe online

Jak již bylo řečeno dříve, cestu našich cestovatelů sledují kromě rádia Proglas také online servery Kalimera a Deník. Přidali jsme odkazy na další články.

Švecová Jana

Všichni jsou normální, jen my jsme bílí

František Radecki, český salesián v Zimbabwe, září nad naším dárkem: „Konečně mám diabolky na odhánění paviánů!“ Spolu s otci Jardou Mikešem, Járou Vracovským a novinářkou Irenou Kastnerovou jsme na cestě po jižní Africe. Naším cílem je zejména návštěva míst, ve kterých pomáhají čeští dobrovolníci.

Mokrejšová Veronika

Sestra Margharet a dílo sester salesiánek v JAR

Sestra Marhgaret se společně s dalšími třemi salesiánkami v jihoafrickém Johannesburgu stará o 250 dětí, které by jinak vzdělání a mnohdy ani nic k jídlu nedostaly.

Mokrejšová Veronika

O Africe na Proglase

Poutí po Africe provází čtyři zástupce SADBY i Radio Proglas.

Mokrejšová Veronika

Dar pro děti v Kongu

Právě v těchto dnech se výprava SADBY pohybuje v Kongu. Mimo jiné by zde měla předat dar 50 tisíc korun, určený na projekt místního střediska Bakanja centre.

Mokrejšová Veronika

Katka Gutwirthová pomáhá v Africe

Naše dobrovolnice Katka je v Jihoafrické republice už nějaký ten pátek. Jak se jí daří a co tam dělá zjistila novinářka Irena Kasternová, členka naší výpravy do Afriky a článek publikovala Česká škola

Mokrejšová Veronika

První zprávy z Afriky

Do Afriky odlétali 4 zástupci SADBY minulou středu 11. 11. 2009. Že žijí, prokazovali občas formou sms, či prozvánění. Včera se konečně poprvé ozvali z internetu a poslali i nějaké fotky, takže se můžeme jejich cesty aspoň takto na dálku zúčastnit i my...

Mokrejšová Veronika

Afrika - odjezd

Už je to tady!!! Čtyřčlenná výprava se vydává na africký kontinent, aby prohloubila a navázala kontakty s místními organizacemi, do kterých SADBA vysílá své dobrovolníky. Byli jsme při tom...

Švecová Jana

Návštěva našich dobrovolnických míst v jižní Africe

11. listopadu 2009, ve výroční den první misijní salesiánské výpravy, nastane pro Sadbu den „D“. Toho dne odlétáme v rámci 4členného týmu na misi do Afriky (Jára Vracovský, Jana Švecová, Jaroslav Mikeš a Irena Kastnerová). Proč vlastně? Důvodů k tomu je hned několik.

Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA