Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

clánky v rubrice zpravy ze světa

Nýdrle Tomáš

Cesta do Indie a Bangladéše

Ve dnech 19.1.-16.2. se chystají tři zástupci Salesiánské asociace Dona Boska navštívit naše partnery a dobrovolníky v Indii. Při této příležitosti navštíví nejnovější salesiánskou misii v Bangladéši. Cestu je možné uskutečnit díky dárcům, kteří tento úmysl přímo podpořili, a realizovanému projektu.

Vracovský Jaroslav

Poklad, který si nemůžeme nechat pro sebe

Naléhavost misijní práce a nutnost vzájemné spolupráce – to byla hlavní témata setkání delegátů pro misijní animaci z celé Evropy. Sešli se v kolébce světového salesiánského díla v Turíně na Valdoccu v týdnu od 27. 11. do 1. 12. 2011.

Háček Pavel

Rozhovor se Sureshem, indickou posilou salesiánů v Bulharsku

Komunita salesiánů v Bulharsku se na konci minulého roku rozrostla o dalšího člena. Suresh ze severovýchodní Indie zde bude tři roky na praxi v rámci svého studia teologie. Přiletěl s malým ranečkem bez znalosti jediného bulharského slovíčka.

Švecová Jana

Setkání o salesiánském volontariátu

"Když jsem byl ještě v Mexiku," přivítal naši skupinku v Římě hlavní představený salesiánů P. Pascual Chávez, "začali jsme naplno pracovat s laickými dobrovolníky, možná jako první komunita tehdy."

Švecová Jana

Novinky z Konga

Po delší době nás otec Eric opět informuje o novinkách v konžském Lubumbashi, kde se již od roku 2005 pravidelně zapojují i naši dobrovolníci.

Sadílková Lenka

Turín - Setkání salesiánských biskupů ve Valdoccu

Setkání, které se konalo tento víkend v turínské čtvrti Valdocco, začalo večerní modlitbou. Sešlo se přibližně devadesát biskupů z pěti kontinentů, aby rozjímali nad „salesiánským charismatem a posláním biskupa.“
Jelínková Vladka

S vědomím pramenů

Křesťanská identita ve službě mladým lidem Tak znělo téma již 16. ročníku národního kongresu španělské Konfederace Dona Bosca, kterého se v Barceloně od 5. do 8. prosince 2010 zúčatnilo 180 animátorů ze všech částí Španělska.

Vracovský Jaroslav

V Evropě nejsme sami

Venku je zima až praští a z nebe se snáší bílé vločky, přestože do prvního jarního dne zbývá už jen týden. „Snow, look at the snow!“ vykřikuje s údivem snědá Španělka Mamen, která stejně jako dalších třicet účastníků přijela na evropské setkání s názvem Youth Advocacy.
Sadílková Lenka

Salesiánský arcibiskup zadržen během pochodu za práva křesťanů

Indie -V pátek 5. března byl madraský arcibiskup Malayappan Chinnappa zatčen blízko města Chennai za účast na demonstraci za práva křesťanských nedotknutelných.

Vracovský Jaroslav

Dva světy, které se (ne) potkají?

Před 14 dny skončila první cesta 4 zástupců SADBY po salesiánských místech v jižní Africe. Nabízíme vám několik jejich výsledků a zajímavý krátký film o působení české salesiánské dobrovolnice v Jihoafrické republice.

Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA