Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Banica, baklava, musaka, tarator...

Banica, baklava, musaka, tarator... to vše a ještě mnohem více jsme měli možnost ochutnat na 2. víkendu Cagliera 7. - 9. 12. 2012, který se nesl ve znamení Bulharska.

V páteční večer se sjeli do Prahy na Jabok nejen nadšení budoucí salesiánští dobrovolníci, ale také snad i ještě nadšenější bývalí dobrovolníci, kteří svou službu prožívali měsíc či rok v Bulharsku. A nutno dodat, že nás svým nadšením pro tuto zemi patřičně nakazili. :-) Mimo jiné jsme se dozvěděli, co od dobrovolné služby v Bulharsku čekat a co naopak nečekat, zpívali jsme bulharské písně a celý víkend si pochutnávali na pravé bulharské kuchyni.

Sobotní dopoledne jsme se spolu se salesiánem Vojtou Sivkem zamýšleli nad našimi motivacemi pro dobrovolnou službu a také si ujasnili způsoby zvládání stresových situací – od ohrožení naštvaným jezevčíkem až po stres z množství úkolů nad naše síly. Odpoledne jsme vyrazili do pražských ulic s jasným úkolem: zjistit od kolemjdoucích „Kde hledat štěstí?“ Odpovědi byly vskutku rozmanité, dozvěděli jsme se například, že štěstí je rovně a na první doprava, ve stromech, v mravenečcích, ale také v rodině nebo v Bohu.

V neděli jsme vytvořili naprostou většinu účastníků na řeckokatolické liturgii, která se rovněž v Bulharsku praktikuje. Svou návštěvou nás také poctil lékař Cyril Mucha, který sice nemluvil dlouho, zato ale výstižně a věcně nás stihl seznámit s možnými zdravotními riziky a způsoby kdy jak a proti čemu se nechat očkovat.

Bohu díky i všem, kteří se podíleli na přípravě víkendu díky a těšíme se zase v novém roce!

Monika GattnarováTyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA