Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Poslední fotogalerie

2. víkend 5. běhu kurzu Come in


Vyhledávání


Vstup do privátní zóny


Srdečně děkujeme za podporu!


NĚMECKO - Thomas Strohbach - Pozdrav z Bavorska III

Pozdrav z Bavorska III – začíná zima.

Začíná zima. Už nevím, o čem mám pořád psát, aby to nenudilo. Tak tentokrát stručně.

Kurzy

Už se zapojuji víc do přípravy, i průběhu kurzů. Mám teď každý týden jeden. Jazyková bariéra je menší a tak jsem schopný i mluvit a provádět jednodušší úkony, jako prohlídka domu, večer plný her, nebo sem tam uvést nějaké téma. Jak jsem psal v předešlém dopise, co chci, to řeknu. Nějak. Ale horší je to s rozuměním. Na konci každého kurzu je takové závěrečné rozloučení. Děti si navzájem připraví nějaký program, zpívají se písničky, většinou vytáhnu taky kytaru, což se osvědčilo. Při posledním kurzu jsem vytáhl kytaru už první den, což se taky osvědčilo.

247

Asi jsem to už psal, ale je tu hodně mladých lidí na vysoké škole, pro ty je tu během týdne různý duchovní program, ale hlavně v neděli večer tzv. GOD GOR YOUTH, což je setkání, které trvá asi dvě hodiny, ale většinou i déle. Zpívají se písně, modlí se, mluví se, sem tam si tam zahraju na kytaru. Což se osvědčilo. Příští týden je tu v plánu 247. Což je předvánoční modlitební akce. 7 dní v týdnu 24 hodin denně je vyhrazena jedna místnost pro modlitbu. Lidi se tu přes internet mohli zapsat na určitou hodinu. No, zaplnilo se to docela rychle.

Film

S mojí kolegyní Aniou z Polska, jsme se rozhodli udělat takový „Projekt“. Zkrátka jsme si řekli, že uděláme titulky k tomu filmu o Donu Boskovi z roku 2004. U nás v České Republice máme už dabovanou verzi. Ale tady v Německu je to jenom v italštině bez titulků. Takže na tom teď budu pracovat příští 2 měsíce. Ne že bych to tedy sám překládal, od toho jsem už upustil, to by byla dvojí práce. Přeložil bych to do němčiny, no a pak by to po mě musel někdo ještě jednou z mojí němčiny přeložit znovu do němčiny. Naštěstí je tu hodně mladých lidí, kteří se těší, že nám s tím mohou pomoci. Aby se hodně lidí, touto poměrně snadnou a snadně přístupnou formou jakou je film, mohlo o Donu Boskovi něco dozvědět.

Muslimové

Tady těch muslimů teda moc není, v porovnání s jinými místy v Německu, ale přesto to jde znát. Minulý týden tady bylo z celkového počtu 100 lidí asi 7 až 10 procent muslimů. Je to zajímavé, když vám 14-ti letá dívka před celou třídou s naprostou samozřejmostí řekne, jak je pro ni víra hrozně důležitá. Člověka to přinutí zapřemýšlet. Nevím kolik rodičů to o svém stejně starém potomku mohou říct.

Ostatky Dona Boska

Stejně jako do mnoha jiných míst, i sem do Bene, doputují ostatky Dona Boska. Již příští týden. Resp. pozítří. V době kdy si čtete tento dopis, to už nejspíš proběhlo. Ale nějaká závratná sláva to teda nebude. Nu což.

Vánoce

Na Vánoce tady moc lidí nebude, tak pojedu domů. J

No a to je pro tento měsíc všechno. Zdravím do ČR.

Thomas


Príbuzné clánky

Ke stažení


Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA